Rok szkolny 2017/2018

"Za co lubimy Jesień? Za słodkie jeżyny w lesie, Za nitki babiego lata, Jarzębin czerwonych kiście, Żołędzie, szyszki, kasztany, Za rdzawe i złote liście". W piątek 22 września dzieci z grupy IV przywitały Jesień. Mimo brzydkiej pogody, przedszkolaki wcale się nie nudziły. Najpierw sprawdziły, co w ,,zaczarowanej” torbie przyniosła Pani Jesień, następnie wspólnie uczestniczyły w zabawie ruchowej „Szumi wiatr’’, odbyły się także wyścigi z kasztanem na łyżce. Dzieci dobrze wiedzą, jak dbać o nasze środowisko, dlatego zostały strażnikami przyrody i otrzymały legitymacje członkowskie LOP. Nie zabrakło również matematyki, przedszkolaki z grupy IV świetnie poradziły sobie z „Jesiennymi rachunkami”. Na koniec wykonały prace plastyczną, która zdobi naszą sale. To był dzień pełen wrażeń!!!

Jesień w tym roku jakby się pospieszyła. Poprzez słoty i deszcz za oknem przygotowywała nas od kilku dni do pożegnania lata. I choć zrobił się smutno, bo beztroskie zabawy w piaskownicy w gorących promieniach słońca stały się już wspomnieniem to my, przedszkolaki z grupy II nie narzekamy. Dla nas każda pora roku niesie z sobą coś ciekawego więc, może nie tak samo mocno, ale lubimy je wszystkie. Z okazji powitania kalendarzowej jesieni pojawiły się w naszej sali dary, które przynosi ta najbardziej kolorowa pora roku. Żółte, pomarańczowe i czerwone liście, odciskane na kartkach papieru ozdobiły szafki i okna.

Jesień za progiem… i na tę okoliczność, przedszkolaki z naszej grupy wraz ze swoimi rodzicami , wyczarowywali barwy jesieni. Nasi podopieczni, trochę onieśmieleni obecnością swoich bliskich, starali się z całych sił, aktywnie uczestniczyć w zajęciach, prezentując swoje możliwości: intelektualne, wokalne i ruchowe. Punktem kulminacyjnym spotkania było – wykonanie pracy plastycznej przez dzieci i rodziców na temat: Jesienny obrazek. Praca przebiegała w trzech zespołach. Ich autorzy : rodzice i dzieci, wykazali się ciekawymi pomysłami oraz inwencją twórczą. Powstały piękne obrazki. Brawooo!!! Spotkanie warsztatowe zakończyło się wspólnym tańcem przy muzyce: Walczyk na pożegnanie.

Choć na dworze szaro i deszczowo, dzieci z grupy I i II wesoło i ciekawie spędzają czas w przedszkolu. 21 września przedszkolaki wysłuchały koncertu muzycznego. Koncertowi towarzyszyła opowieść o małym Antosiu, który wybrał się do filharmonii, gdzie dowiedział się, jak należy „słuchać” muzyki oraz jak zachowywać się na koncercie.

Z okazji Dnia Przedszkolaka dzieci z grupy III wybrały się na wycieczkę do bawialni "JULIA" przy ul. Opielińskiej 18 w Kielcach. Dzieci korzystały z wielu atrakcji: tor przeszkód, baseny z piłkami, trampolina, huśtawki, piłkarzyki, karaoke, dyskoteka. Po zabawie, dzieci szczęśliwe i pełne wrażeń wróciły do przedszkola.

W środę, 20 września przedszkolaki obchodziły swoje święto – Dzień Przedszkolaka. W tym dniu zostały zorganizowane zabawy ruchowe w naszej sali, m.in. wyścigi z piłeczką na łyżce, skakanie przez przeszkody, toczenie piłki oraz rzucanie do celu. Wszystkie dzieci chętnie uczestniczyły w zabawach, a na koniec otrzymały odznakę „Przedszkolak na medal”. Ten wspaniały dzień zakończył się wykonaniem wspólnego drzewa. Każde dziecko miało możliwość odbicia swojej dłoni jako deklaracji przynależności do społeczności przedszkolnej.

Niektórzy z nas już po raz ostatni obchodzą swoje święto, bo już za rok będą uczniami , a więc "Dzień Przedszkolaka " postanowiliśmy spędzić bardzo aktywnie . Wybraliśmy się do "Apteki wyobraźni" aby poznać inny sposób oglądania bajek ,nie z ekranu telewizyjnego lecz po prostu z kliszy, takiej, jak w starym aparacie fotograficznym , tzw." Bajki retro" . Było bardzo ciekawie , bo oglądaliśmy je z projektora , ale nie były to zwykłe bajki, lecz takie jakie oglądali nasi dziadkowie lub rodzice . Pani przesuwała obrazki i czytała napisy pod nimi , które tworzyły całość opowieści . Były to bajki " Śpiąca królewna" , " O krasnoludkach i Sierotce Marysi", " Słoń Trąbalski" "Pięć owieczek". Przekonaliśmy się , że obrazy nieruchome też są ciekawe i można z nich wiele się dowiedzieć . Poza tym efekty dźwiękowe ? no cóż ... to już nasza wyobraźnia !!!

Dzieciaki z grupy III obchodziły 20.09.2017 swoje święto. Na początek dnia wszyscy dostali order uśmiechu. Następnie spędziliśmy miło czas podczas wesołych zabaw i tańców.

W dniu 18 września przedszkolaki z grupy V obchodziły Międzynarodowy Dzień Kropki. Tego dnia poznały genezę tego święta oraz wspólnie bawiły się i uczyły wykorzystując kolorowe koła. Następnie dzieci uważnie wysłuchały opowiadania jak zwyczajna Kropka zmieniła świat małej dziewczynki o imieniu Vashti. Historia ta uświadomiła przedszkolakom, że każdy z nas ma jakieś ukryte zdolności czy talenty. Tego dnia dzieci dostrzegły kropki, tam gdzie wcześniej nikt na nie nie zwracał uwagi. Na koniec wspólnej zabawy przedszkolaki tworzyły fantastyczne kompozycje tworząc tym samym obrazki z kropek.

W dniu 18 września "starszaki" z grup "zerowych" zwiedzały budynek Szkoły Podstawowej nr 7 w Kielcach przy ul. Zimnej .Przedszkolaki zostały zaproszone przez Panią Katarzynę Zep - wychowawcę klasy III , która pokazała nam całą szkołę , tj.: klasy , gdzie uczą się dzieci z kl. I, II i III ( tam spotkaliśmy swoich kolegów, absolwentów naszego przedszkola ) oraz klasopracownię komputerową , katechetyczną i muzyczną , bibliotekę , świetlicę oraz salę gimnastyczną . Musimy przyznać ,że w szkole jest fajnie , wszyscy są tacy mili , mamy tu wielu kolegów oraz jest tyle ciekawych pomieszczeń i chętnie będziemy je odwiedzać .Dzisiejszy dzień był pełen wrażeń ale dzięki temu coraz bardziej nam się tutaj podoba.

W dniu 13 września dzieci z grupy III udały się na wycieczkę do Ligi Ochrony Przyrody. Dzieci wzięły udział we wstępnych zajęciach przybliżających tematykę ekologiczną. Pani Barbara wręczyła przedszkolakom legitymacje członkowskie, obdarowała je książkami „Zwierzęta Leśne” i „Drzewa Leśne”, przedstawiła ofertę współpracy oraz zachęciła do udziału w „Jesiennym rajdzie przedszkolaków”.

Rozpoczynając nowy rok szkolny, grupa IV stworzyła swój własny "Kodeks przedszkolaka". Wspólnie ustalono zasady, które będziemy przestrzegać. Mimo chwilowej zmiany lokalizacji naszego przedszkola do SP nr 7 w Kielcach jesteśmy szczęśliwi, że jesteśmy znów razem.

Przedszkolaki z Grupy V powitały nowy rok szkolny w nowym miejscu. Mamy nadzieję, że będziemy gośćmi w szkole tylko przez 4 miesiące i z radością powrócimy do odnowionego budynku naszego przedszkola.


<< powrót